Netflix i podział kosztów

Netflix to platforma, którą zna każdy z nas. Nie mamy wątpliwości, że poniekąd nie wyobrażamy sobie już bez niej życia. Wiemy doskonale, że wykup Netflixa to kolejny wydatek, ale jak się okazuje można na tym nieco zaoszczędzić. W jaki sposób?

Kombinacja

Wykupując dostęp do platformy Netflix mamy możliwość oglądania filmów, seriali oraz innych ulubionych przez nas programów na pięciu różnych urządzeniach. Z założenia miały to być na przykład dwa telewizory w tym samym domu, komputer, telefon komórkowy oraz tablet.

Jednak ludzie zaczęli kombinować. Koszt około czterdziestu złotych miesięcznie dzielą na cztery czy też pięć osób. Wówczas miesięczny abonament do wszystkich zasobów serwisu to jedynie dziesięć złotych. Jak zgodnie przyznamy – jest to kompletnie nic. W takiej sytuacji możemy jednak oglądać platformę tylko na jednym telewizorze czy też innym urządzeniu jednocześnie.

Koniec z tym

Ostatnimi czasy mogliśmy zapoznać się z szeregiem artykułów, w których zostało napisane, że właściciele Netflixa chcą skończyć z podziałem kosztów i użytkowaniem jednego konta przez wielu użytkowników. Kiedy ma to się stać? Jak na razie nie ma żadnych oficjalnych informacji. Możemy jednak póki co spać spokojnie, ponieważ wcześniej były już takie pomysły i póki co nic nie zostało wprowadzone. Jednak rzeczywiście może się tak stać. Musimy być na to przygotowani.

Wiedzmy, że nawet kwota około czterdziestu złotych miesięcznie na taki spory wybór filmów, seriali i programów nie jest kwotą zbyt wygórowaną.