Kim jest sapioseksualista?

Sapioseksualizm jest rodzajem preferencji seksualnej, w której pierwszą pozycję zajmuje intelekt. Sapioseksualista jest osobą, którą nie podnieca nic tak, jak flirt z bardzo inteligentnym partnerem. Nie liczy się kompletnie stan konta partnera czy też jego wygląd. Jedynie się liczy to co ma w głowie.

O czym mówi ten termin?

Sapioseksualizm oraz tym samym samioseksualista to terminy, które powstały kilka lat temu na portalu randkowym o nazwie OK Cupid. Portal ten wprowadził możliwość wyboru właśnie sapioseksualności jako swojej preferencji seksualnej.

Sapio po łacinie oznacza – rozumiem, wiem, ale także kosztuję i smakuję. Sapioseksualizm polega na odczuwaniu pociągu do osób, którzy wyróżniają się inteligencją ponadprzeciętną. Jest to już nie tylko orientacja, ale wręcz trend, który jest promowany przez media.

Jeszcze wcale nie tak dawno triumfy popularności święciła chociażby Ally McBeal. Była to niepozorna oraz chudziutka prawniczka, której poczucie humoru, wyobraźnia oraz inteligencja sprawiała, że panowie na jej punkcie wręcz oszaleli. Z kolei dla jakże genialnego doktora House’a dałaby się wręcz „pokroić” niejedna kobieta.

Randka sapioseksualistów

Dla kobiety sapioseksualnej randka z przystojniakiem, z którym nie ma nawet wspólnego tematu jest nie tylko niczym specjalnym, ale wręcz prawdziwą udręką. Działa to także odwrotnie. Mężczyzna sapioseksualny traktuje urodę kobiety jako pewnego rodzaju dodatek, ale jeśli zamierza z nią stworzyć naprawdę trwały związek, to przede wszystkim musi z nią mieć o czym rozmawiać.