Lekka grzywka – jej słabe i mocne strony

Lekka grzywa daje nam bardzo duże pole do popisu. Możemy nią zasłonić całe czoło, podpiąć czy też zaczesać na dowolny bok. Jakie inne plusy ma grzywka, a może ma jakieś wady? Kto ją powinien nosić? Na te wszystkie pytania odpowiemy sobie już za chwilę.

Zalety posiadania grzywki

Objętość, długość oraz kształt grzywki dobrać można do samego kształtu twarzy, jak i także typu włosów. Umożliwi to nam podkreślenie wszelkich atutów oraz także zamaskowanie pewnych niedoskonałości. Pomimo to co po niektórym kobietom będzie do twarzy bardziej bez grzywki niż z nią. W związku z tym zanim się na nią zdecydujemy, to dobrze się zastanówmy. Bowiem zapuszczenie grzywki jest procesem długotrwałym.

Na pewno lekka grzywka i jej posiadanie może się pochwalić wieloma zaletami. Po pierwsze daje nam możliwość bardzo szybkiej zmiany fryzurki. Gdy się zdecydujemy na grzywkę, to będziemy mogły ją nosić na czole, zaczesać na prawy czy też lewy bok, podpiąć ją spineczką czy też zrobić z nią, cokolwiek sobie życzymy. Po drugie grzywka zakryje nam nasze wysokie czoło. Na dodatek koryguje skutecznie kształt twarzy. Możemy także liczyć na odmianę fryzury. Jest ona świetna, gdy nie jesteśmy gotowe na jakąś drastyczną metamorfozę. Odkąd weszła do mody jakieś parę lat temu, jest w dalszym ciągu na topie.

Wady posiadania grzywki

Na pewno grzywka (jak wszystko inne) ma także pewne wady. Do wad zalicza się konieczność codziennej stylizacji. Co więcej włosy krótkie są o wiele bardziej podatne na potargania od włosów długich. Szczególnie zauważamy to po nocy czy też gdy są falowane lub kręcone.