Jaki zrobić makijaż dla niebieskich oczu?

Posiadaczki niebieskich oczu mają duże szczęście. Bowiem jeśli chodzi o makijaż dla niebieskich oczu, to mamy dosyć szerokie pole do popisu. Przekonajmy się jakie cienie wybrać do niebieskich tęczówek?

Jakie cienie najlepiej pasują do niebieskich oczu?

Gdy chcemy zrobić makijaż dla niebieskich oczu to musimy wiedzieć, że kluczowy jest wybór cieni. Najlepsze cienie do niebieskich oczu to grafit, róż, stonowane odcienie błękitu oraz szarości. Nie możemy także zapomnieć o srebrnym kolorze. Niebieski kolor oczu uwidoczni doskonale złoty oraz rdzawy cień do powiek, a także wszelkie odcienie fioletu oraz brązu. Odważne kobiety mogą wybrać nawet kolor czarny czy też ciemne róże.

Świetnym wyborem będzie także kolor pomarańczowy. Niekoniecznie chodzi tutaj o kolor jaskrawy, ale o jego odcienie znacznie delikatniejsze. Niebieski oraz pomarańczowy to barwy dające silny kontrast. Najlepiej się sprawdzi odcień rdzawy, brzoskwiniowy, miedziany czy też pomarańczowy wpadający w odcień brązu. Przy oczach bardzo jasnych warto użyć cieni do powiek o dosyć chłodnej tonacji. Wystrzegajmy się kolorów jaskrawych oraz unikajmy obrysowywania oczu ciemną kredką, ponieważ efekt sam w sobie będzie przesadzony.

Dopasowanie do typu urody

Najlepsze cienie do powiek to takie, które bezpośrednio są dopasowane do konkretnego typu urody. Wiele kobiet o niebieskich oczach wygląda świetnie z odcieniami zimnymi cieni na powiekach. Jeśli mamy niebieskie oczy, to możemy wybrać takie kolory jak: purpurowy, pastelowy fiolet, jasny różowy czy też jasny niebieski.