Kim jest Paweł Małaszyński?

Paweł Małaszyński urodził się w Szczecinku w 1976 roku. Dziś ma 45 lat i osiągnął sukces zarówno jako aktor serialowy, filmowy ale również jako muzyk.

Żona 

Paweł Małaszyński oprócz sukcesu zawodowego może się poszczycić również udanym życiem rodzinnym. Aktor jest szczęśliwym mężem Joanny Chitruszko, którą zna jeszcze z liceum. Para pobrała się w 2002 roku i niedługo będzie świętować 20 rocznicę ślubu. Mają dwójkę dzieci – Jeremiasza i córkę Leę.

Kariera

Aktor nabrał wiatru w żagle po filmie „Biała sukienka” z 2003 roku. Później serial wyprodukowany przez TVP „Oficer” okazał się przepustką do większej kariery. Zagrał tam impulsywnego gangstera Granta, który był osią serialu przez wszystkie sezony. Inny serial „Magda M”, w którym grał ułożonego adwokata Piotra Korzeckiego przypięczetował jego pozycję na rynku utalentowanych aktorów. Odegrał wiele ról filmowych a obecnie wycofał się z blasku fleszy na rzecz rozwoju kariery teatralnej. 

Showbiznesowy outsider

Paweł Małaszyński mimo osiągnięcia komercyjnego sukcesu nigdy nie uważał się za celebrytę a wręcz przeciwnie – wielokrotnie odcinał się od blichtru sławy uznając się za „artystę alternatywnego”. Aktor założył zespół Cochise i gra do dziś muzykę z pogranicza rocka alternatywnego. Ponoć artysta ma konfliktową naturę. Do mediów przedostawały się informacje jakoby nie był w dobrych stosunkach np. z Joanną Brodzi, która przez wiele lat grała jego serialową partnerkę. Niektórzy donoszą, że aktor potrafi „gwiazdorzyć”. Sam Małaszyński lubi podkreślać swoją odrębność od aktorskiego i gwiazdorskiego świata.