Kim jest Magdalena Wasylik?

Urodzona w 1995 roku i pochodząca z Sieradza Magdalena Wasylik jest polską piosenkarką i aktorką telewizyjną oraz dubbingową. Na Facebooku prowadzi Fanpage obserwowany regularnie przez ponad 10 000 osób, a na Instagramie jej profil śledzi ponad 13 000 followersów.

Magdalena Wasylik – kariera i produkcje

Aktorka jest aktywna na polskiej scenie artystycznej od 2007 roku i do dziś tworzyła dubbing do ponad pięćdziesięciu filmów i ponad stu seriali zarówno fabularnych, jak i animowanych. Jej głos pojawił się także w dwóch programach i trzech popularnych grach komputerowych tj. w produkcji Wiedźmin 2: Zabójcy królów, Heroes of the Strom oraz The Last of Us Part II.

Jako wokalistka wykonała również prawie trzydzieści piosenek do znanych produkcji dla dzieci i młodzieży. Wśród nich m.in.: Kraina Lodu i Kraina Lodu 2, Trolle oraz Trolle: Świąteczna misja, Elena z Avalonu, Gorączka lodu, My Little Pony: Equestria Girls, Barbie i tajemnicze zwierzaki, Pradawny Ląd: Wyprawa tylko dla odważnych, Astrozwierzaki, Calimero, Przygody kota w butach, Lwia Straż, SpongeBob Kanciostoporty czy Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki.

Aktorsko mogliśmy ją podziwiać na planie filmów i seriali:

  • Komisarz Alex z 2021
  • Rojst i W rytmie serca z 2018
  • Vykort Fran Absurditetens Republik z 2014
  • Na wspólnej – w latach 2003 do 2021

Szerszej publiczności dała się poznać ze spektakularnego występu w programach telewizyjnych „The Voice od Poland” oraz „Must be the Music” (pierwsza edycja).

Aktualnie Magdalena Wasylik jest członkinią Studia Accantus.