Kim jest Leszek Lichota?

To aktor znany szerszej widowni z roli w serialu „Wataha”. Pochodzi ze śląska z górniczej rodziny i aktorstwo było dla niego alternatywą w mało perspektywicznej miejscowości, w której mógł zostać albo górnikiem, albo mechanikiem. Żadna z tych rzeczy nie interesowała go i wyjechał do Warszawy, gdzie ukończył studia aktorskie.

Leszek Lichota ciężką pracą i wiarą w siebie osiągnął sukces. Jego pogodne usposobienie i brak wywyższania się zjednało mu w schowbiznesie wielu przyjaciół. To właśnie ta prostota i szczerość w jego twarzy zyskała mu sympatię widzów w jego pierwszej większej roli, czyli serialu „Na wspólnej”. Kolejnymi sukcesami był „Lincz”, „Prawo Agaty” czy świetnie oceniane „Boże ciało”.Wytrwały mąż i ojciec.

Leszek Lichota, choć znajduje wiele szczęścia i spełnienia w zawodzie aktora, to jest to dla niego przede wszystkim praca. Jest osobą twardo stąpającą po ziemi i raczej pragmatyczną w dobrym tego słowa znaczeniu. Nie czuje potrzeby brylowania na salonach, pysznienia się swoim sukcesem i podbijania instagrama dla swojego ego. Wolny czas woli poświęcić partnerce Ilonie Wrońskiej i swoim dzieciom. Do roli ojca przykłada dużą wagę, a jego dzieci mają nauczanie domowe, co z pewnością byłoby wyzwaniem dla każdego rodzica.