Kim jest Aldona Marciniak?

Aldona Marciniak jest jedną z bardzo lubianych w Polsce dziennikarek, której największą popularność przyniosło prowadzenie relacji z wydarzeń sportowych, a dokładniej Formuły 1. Widzów zachwyca nie tylko ogromną wiedzą związaną z tym motoryzacyjnym sportem, ale również pasją, z jaką relacjonuje wydarzenia z torów.

Aldona Marciniak – sport, wykształcenie, media

Osobowość medialna, jaką jest dzisiaj Aldona Marciniak to efekt nie tylko kierunkowego wykształcenia, pasji motoryzacyjnych i kompetencji, ale również osobistego pasjonowania się sportem. Od najmłodszych lat dziennikarce towarzyszyło zainteresowanie właśnie motoryzacją i wydarzeniami określanymi stereotypowo, jako męskie, ale i światem mediów i sztuki. Co ciekawe, urodzona w 1984 roku i pochodząca z Warszawy reporterka, w 2000, mając ledwie 16 lat, wystąpiła w „Szansie na sukces” wykonując w niej utwór Edyty Górniak. Drugą pasją Aldony Marciniak jest właśnie piosenkarstwo, ale w tym przypadku odeszło ono w cień, na rzecz hobby motoryzacyjnego.

Od lat współpracuje z Eleven Sports oraz Przeglądem Sportowym. Prowadzi wywiady z trenerami i uczestnikami Formuły 1, WRC oraz innych sportów motorowych. Czynnie angażuje się również w organizacji gal sportu, pisze artykuły tematyczne i prowadzi ważne, motoryzacyjne jubileusze. Pojawia się m.in. w „Pol Position” na Kanale Sportowym, nagrywa lubiane podcasty „CoDrive.pl” z takimi sławami jak Cezary Gutowski i Jan Olejniczak oraz jest współautorką biografii Roberta Kubicy.

W social mediach można ją obserwować na Facebooku, Twitterze, Youtube i Instagramie.